4.6/5 - (23 votes)

CARIERE LA ONE-IT

    Echipa One-IT este o echipa puternica si dinamica care alaturi de principii si valori solide a facut posibila dezvoltarea continua a firmei in cei peste 18 ani de existenta pe piata, dezvoltare atat pe sectorul business la clienti corporate si institutii publice cat si la persoane fizice.
Echipa noastră nu este formata din simpli angajaţi. Echipa noastră se compune din parteneri, parteneri activi ce susţin în mod constant misiunea, viziunea şi obiectivele One-IT.

Pentru noi este importanta responsabilitatea; respectam oamenii si munca lor, clienti sau colegi, oamenii au dreptul la respect. Intelegem bine ca esenta existentei firmei este legata de clienti; de aceea, tratam clientii asa cum am dori sa fim tratati. Intelegem ca pentru a aduce valoare afacerii clientului nu este suficient sa raspunzi de fiecare data foarte bine, trebuie sa aduci si ceva nou. Responsabilitatea inseamna si sa faci lucrurile bine. Lucrurile facute bine, contribuie la progresul firmei; iar noi incurajam si rasplatim contributia.

Valorile pe care le promovam sunt: increderea, profesionalismul, integritatea şi calitatea.

Daca va identificati cu valorile si principiile One-IT prezentate si in Descrierea Companiei, trimiteti-ne un CV si o scrisoare de intentie prin care sa ne comunicati de ce ar trebui sa ne intalnim, care sunt asteptarile si preferintele dvs. legate de postul dorit si punctele dvs. forte.*

Posturi disponibile:

Specialist Vânzări Ofertare IT – detalii: link

Account Manager Business-to-Business – detalii: link

Senior Network Engineer pasionat de cafea – detalii: link

(Anunțul este în limba engleză – căutăm persoane vorbitoare fluent de limba engleză, pentru comunicarea cu clienții noștri)
network engineer
www.one-it.ro/blog/we-are-looking-for-a-new-colleague-senior-network-engineer-passionate-about-coffee/

Alte posturi ce vor fi disponibile pe viitor:

– Reprezentant Vanzari IT

    *Posturi disponibile: – la One-IT Cluj-Napoca si la One-IT Baia Mare

Inginer tehnic / service IT

>> Cerinte  Reprezentant Vanzari IT:

Cunostinte in domeniul IT / Hardware si Vanzari;
Bune abilitati de comunicare, negociere;
Seriozitate maxima;
Persoana disciplinata, ordonata, cu simtul raspunderii;
Dorinta de perfectionare permanenta;
Limba engleza – nivel mediu;
Prezenta agreabila, corectitudine, organizare buna.

Oferta (RESPONSABILITATI / BENEFICII):

– Prezinta / promoveaza produsele si serviciile firmei (exemplu: Laptop-uri, Calculatoare, Servere, Solutii IT personalizate, etc)
– Asigura legatura cu clientii existenti / Atrage clienti noi;
– Identificarea corecta a nevoii clientului si oferirea solutiei optime.
– Atingerea obiectivelor saptamanale si lunare.
– Intocmeste/ gestioneaza documentele specifice departamentului.
– Pachet salarial motivant + bonusuri.
– Posibilitati de avansare in companie si dezvoltare profesionala.

>> Cerinte   Inginer tehnic / service IT:

– Cunostinte temeinice in domeniul IT / Hardware, Software, Retelistica
– Cunostinte diagnosticare & reparare echipamente de birou de tipul: PC-uri/ Laptop/ Imprimante/ copiatoare/ multifunctionale/ plottere, retele calculatoare;
– Capacitate de lucru in echipa, Abilitati de comunicare
– Persoana disciplinata, ordonata, cu simtul raspunderii
– Dorinta de perfectionare permanenta;
– Limba engleza – nivel mediu;
– Permis auto – categoria B

Oferta (bonusuri, beneficii)
– Service IT, interventii, mentenanta pt. echipamente IT&C, proiectare si executie retele de calculatoare;
– Administreaza garantile pentru produsele clientilor.
– Gestioneaza documentele specifice departamentului.
– Pachet salarial motivant + bonusuri
– Oportunități de avansare în companie și dezvoltare profesională
– Abordare responsabilă, stabilitate și angajament pe termen lung.

Poti aplica trimitand un CV si o scrisoare de intentie la adresa: cariere